Rotary Club Vác Elnöksége

A Váci Rotary Club (RC Vác) versenyt hirdet a középiskolás korú fiatalok részére angol nyelvből. A verseny ajánlott a középfokú nyelvvizsgát sikeresen teljesítő, vagy arra készülő diákoknak.

A verseny célja:

- a tehetséges tanulók kiválasztása,
- a nyelvtanulás iránti igények felkeltése, ösztönzése,
- a nyelvi tudásszint és kommunikációs készség mérése,
- a nyelvi képességek további fejlesztésének támogatása.

A versenyben való részvétel feltételei:

- A versenyben részt vehetnek a középiskola első három, ötosztályos képzés esetén az első négy osztályba járó   és az ennek megfelelő korosztályú fiatalok, akik Vác valamelyik középfokú intézményének növendékei;
- akik magyar anyanyelvűek, egyik szülőjük sem beszélt anyanyelve az angol nyelv;
- akik 6 hónapnál hosszabb időt nem töltöttek az adott nyelvterületen;
- akik a nyelvet szervezett iskolai oktatás keretében, és/vagy magánúton tanulják.

A verseny lebonyolítása:

A verseny kétfordulós.
a) Az első forduló írásbeli tesztfeladatok megoldásából áll.
b) A második fordulóba (döntőbe) jutott tanulók csoportos beszélgetésen vesznek részt, ahol angol anyanyelvű tanár egyre nehezedő. kérdéseket tesz majd fel.

A döntőbe jutott tanulók végleges sorrendjének megállapításánál az első forduló eredményeit is figyelembe vehetjük.

Díjazás:

A verseny első helyezettje   100.000,-Ft,
a második helyezett             50.000,-Ft,
a harmadik helyezett            30.000,-Ft
értékű pénzjutalomban részesül

Határidők:

2023. november 6: Az iskolák értesítése a nyelvi verseny szervezéséről.
2023. november 23-ig: A diákok önállóan nevezhetnek.
A jelentkezés helye a RC-Vac@europe.com email cím. (név, iskola, osztály)
2023. november 30. (csütörtök)16 óra: Az első forduló megrendezése. Ennek időtartama kb. 1 óra.
2023. január 22. 16 óra: A döntő megrendezése, várható időtartam 1,5 óra, majd eredményhirdetés.

Helyszín:

Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium Vác, Németh László út 4-6
Vác, 2023. november 06.

Kettler Bernadett                                                               Posta Botond
                            Elnök, RC Vác                                                            Ifjúsági felelős, RC Vác

.

vissza a Főoldalra vissza az oldal tetejére

Rotary Club Vác Közhasznú Egyesület

Telephelye: 2600 Vác, Piac utca 1.

Nyilvántartási száma: TE3378

Adószáma: 18696767-1-13